O mnie

Moje zdjęcie
W 2004 roku ukończyłam studia magisterskie z filozofii oraz w 2008 studia podyplomowe z historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim. Fotografią zajmuję się amatorsko od kilku lat. Fotografuję architekturę, krajobrazy, rośliny, lubię odnajdywać w przyrodzie formy abstrakcyjne, czasem portretuję swoich przyjaciół. Nieobce są mi eksperymenty, wciąż poszukuję. W swoich zdjęciach dążę do uchwycenia istoty obiektów fotografowanych a czasem swoich przeżyć podczas ich obserwacji. Od pewnego czasu maluję na jedwabiu...najczęściej kwiaty. Moje chusty można nosić na głowie, szyi, rękach....można nimi również ozdabiać ściany... Wystawy: Wystawa poplenerowa „Przestrzenie Pogranicza. Ludzie – Przyroda - Architektura”, Rydułtowskie Centrum Kultury, Rydułtowy 2010. Wystawa indywidualna Galeria-Pub Paleta, Rybnik 2011. Wystawa indywidualna „W istocie” Cafee&Gallery Ojoj, Katowice 2011. Moje prace można obejrzeć na stronach internetowych: www.sylwiaquarius.digart.pl www.fotogenius.pl/Silviaquarius http://www.facebook.com/pages/Sylwia-Batorska-Fotografistyka/239884069385405

Szydełko

Szydełkowanie...nauczyłam się tego w podstawówce...od mojej Mamy (tą umiejętność przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie). Co jakiś czas wracam do tego. Ostatnio zrobiłam takie oto serwetki:

Gwiazda z białego kordonka, średnicy ok. 45cm:

Z kordonka w kolorze naturalnym, średnicy ok. 26cm:
 * * *


8 komentarzy:

 1. Precyzja i piękno...chylę czoła...

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja do Ciebie na nauki, bo zapomniałam całkiem, choć mnie babcia przekazywała te tajniki :) Piękności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Reniu :) Zapraszam więc na przypominki...szydełek i kordonków Ci u mnie dostatek :)))

   Usuń
 3. Śniły mi się dziś kordonkowe serwetki, podobne do tych tylko mniejsze :) i nie białe tylko jasnooliwkowe. Szkoda że nie zapamiętałam wzoru ;)
  Też kiedyś bawiłam się z szydełkiem, ale teraz....chyba bym nie miała cierpliwości :) podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi bardzo, że się Tobie spodobały :)
   A może cierpliwości wystarczy jeśli spróbujesz zacząć? :)

   Usuń